Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Sabiedriskā darbība

Latvijas aizsardzības industrija strauji aug

"Esam ļoti darbīga laika perioda sākumā, jo gan Eiropā, gan Latvijā politiķi lēmuši par lielāku atbalstu aizsardzības nozarei. Tas nozīmē vairāk darba industrijai un zinātniekiem," stāstīja Egle.

Viņa norādīja, ka uzņēmējiem pašlaik ir ļoti karsts laiks. Industrijā izaicinājums ir saprast, kas no tā, ko dara, būs vajadzīgs Latvijā, lai varētu saprast, cik daudz jaudas var atvēlēt eksportam.  Federācijas vadītāja norādīja, ka tās biedri, kas kopā apgroza 750 miljonus un 80 miljonus eiro atstāj nodokļos Latvijā, galvenokārt eksportē uz NATO dalībvalstīm. Egle teica, ka aizsardzības nozare savas rozā brilles zaudēja jau 2014. gadā, kad arī sākās aktīvs darbs.

"No 2016. gada Latvijas uzņēmumi tiek aktīvi iesaistīti arī lielos attīstības spēju projektos. Nodrošinām līdz 30% lokalizāciju šajos projektos, tātad piegāžu drošību. Kopumā redzam arī ļoti lielu atsaucību gan no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas testē, iesaista mūsu produktus militārajās mācībās, un arī Aizsardzības ministrijas, kas dažādos veidos atbalsta eksporta aktivitātes," stāstīja federācijas vadītāja.

Vairāk: LTV 1 Rīta Panorāma un LSM.LV ŠEIT