Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Sabiedriskā darbība

Industrijas diena NBS 2023

Industrijas dienas NBS mērķis ir pārrunāt aizsardzības nozarei un industrijai aktuālos jautājumus. Šogad Industrijas diena NBS norisināsies, organizējot starptautisku konferenci 18.maijā, kas paneļdisjusijās un paralēlās sesijās pulcēs aizsardzības nozares un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjus, uzņēmējus, zinātniekus, nozares attīstībā ieinteresētās biedrības, pārstāvjus no NATO un Eiropas Komisijas, Eiropas Aizsardzības aģentūras. Paralēli konferencei pasākumā būs iespēja iepazīties arī ar aizsardzības industrijas spējām vairāku uzņēmumu stendos.

Ņemot vērā, ka būtiski pieaudzis pieprasījums pēc duālā pielietojuma un aizsardzības industrijas produktiem, kapacitāte un investīciju pieejamība ir izšķiroša izaugsmei, tādēļ Industrijas diena NBS pirmajā plenārsesijā tiks analizēts jautājums par industrijas lomu militārā nodrošinājuma un rezervju veidošanā. Kopā ar ietekmes pusēm un, iesaistot ārvalstu militāro ražotājus, apzināsim sektorus un paņēmienus, lai stiprinātu industriālo kapacitāti un NBS apgādi. Apzinoties, ka aizsardzības industrija ir inovāciju līderis tautsaimniecībā, otrā plenārsesija tiks veltīta tēmai ‘’Nākotnes karadarbība – tehnoloģiju un apgādes vajadzības 2030”. Tajā tiks strukturēta ietekmes pušu sadarbība publisko un privāto resursu piesaistei jauno tehnoloģiju izmantošanā un aizsardzības spēju attīstībā.

Lai veicinātu sadarbību publiskā, privātā un akadēmiskā sektora ieguldījumu Latvijas un starptautiskajā drošībā, uzņēmumi un pētniecības iestādes saņems ‘’Aizsardzības un drošības industriju gada balvas 2023’’. DAIF Latvija un tās sadarbības partneru veidotā žūrija izvērtēs uzņēmumu, izglītības un pētniecības iestāžu sniegtos pieteikumus par paveikto 2022.gadā – inovācijām, izaugsmes rādītājiem, pētnieku izstrādnēm un īstenotajiem projektiem sekojošās nominācijās: Inovācijā; Izaugsmē; Eksportā; Izglītībā; Pētniecībā; Partnerībā. Pieteikumu iesūta elektroniski līdz š.g. 5.maijam, plkst. 17:00. Vairāk: ŠEIT

Dienas otrajā pusē darbs turpināsies trīs paralēlās sesijās: I ’’Aktuālie aizsardzības nozares iepirkumi 2023 – 2025’’, II ‘’Aizsardzības industrijas atbalsta mehānismi Eiropas līmenī’’ un III ‘’Aizsardzības industrijas atbalsta mehānismi NATO līmenī’’.

Reģistrācija Industrijas dienas NBS 2023 līdz š.g. 11.maijam, plkst. 17:00: ŠEIT un programmas projekts pievienots.

Vairāk: ŠEIT