Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Sabiedriskā darbība

DAIF Latvija 10

Cilvēka, organizācijas un valsts dzīvē ir tādi laika nogriežņi, kurus atceramies pa stundai, dienai, mēnešiem, atceramies katru detaļu, jo tā būtiski mainījusi likteni, attieksmes un vēstures gaitu. Līdz ar Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, 2022.gads daudziem no mums būs šāds neaizmirstams laika nogrieznis. Atskatoties uz pagājušo gadu ir skaidrs, ka Latvijas sabiedrībai būtu ierobežotas iespējas sniegt atbalstu Ukrainai, ja ievērojams darbs, t.sk. aizsardzības industrijas attīstībā nebūtu ieguldīts iepriekšējos gados.

Gatavojoties Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas desmitgadei, rakstot par šo laika nogriezni, kas apvienoja uzņēmumus, pētniekus, diplomātus, karavīrus, zemessargus un valsts pārvaldes darbiniekus, ir skaidrs, ka tikai pateicoties investīcijām kontaktu veidošanā nacionālā un starptautiskā līmenī, produktu inovācijā, pētniecībā un testēšanā aizsardzības un drošības nozaru vajadzībām, varējām sniegt praktisku atbalstu Ukrainas brīvības cīnītājiem.

Lasot grāmatā vēsturnieka Jura Ciganova manuskriptu ir skaudri apzināties, cik īss un spilgts laika nogrieznis militārās industrijas attīstībai bija laiks starp Pirmo un Otro pasaules karu, cik tuvredzīgi ir zaudētas pēckaru periodā gūtās industriālās un pētniecības jaudas. Varam nosaukt industriālos flagmaņus, kas zuduši ekonomikai kleptomānijas, korupcijas vai kompetences trūkuma dēļ. Tomēr politologs Māris Andžāns mudinās lasītāju raudzīties uz priekšu, apzināties, ka tiekšanās pēc miera un labklājības, nozīmē nezaudēt modrību un gatavību konfliktiem nākotnē. Būt stipriem mums palīdzēs uzņēmība un radošais gars, jaunas tehnoloģijas un partnerības. 

DAIF Latvija darbība desmit gadu garumā nostiprina apziņu, ka tikai kopīgi strādājot varam izmantot spēku, ko sniedz mūsu senču sasniegumi, pašu uzvaras un pieļautās kļūdas, lai sniegtu arvien noteiktāku ieguldījumu Latvijas un sabiedroto drošībā.

Aicinu DAIF Latvija domubiedrus un sabiedrotos uz pirmo svinīgo pieņemšanu par godu Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas desmitgadei, 2023.gada 29.martā, plkst. 18.00-22.00, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā. Ielūgumus var iegādāties: ŠEIT